Strony związane z hasłem 'przekładnie':
-
Reduktor ślimakowy kątowy »
Na odcinkach charakterystyki diody prąd wzrasta proporcjonalnie do napięcia anodowego w potędze 3/2. Zależność ta nosi nazwę prawa stopnia 3/2. Prawo to jest analogiczne do prawa Ohma dla przewodników metalicznych, gdzie wykładnik potęgi jest równy jedności. Charakterystyki diody za punktami zagięcia, tj. na odcinkach płaskich poziomych, nie podlegają prawu „stopnia 3/2". Płaskie odcinki charakterystyki anodowej noszą nazwę obszarów nasycenia. Nasycenie objawia się tym, że wszystkie elektrony, jakie emituje katoda przy danej temperaturze, dochodzą do anody i dlatego zwiększanie napięcia nie prowadzi do wzrostu prądu. Przy wyborze diody do określonych celów należy się kierować jej parametrami. Do parametrów diody można odnieść następujące dane:
Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
— napięcie żarzenia,
— prąd żarzenia,
— maksymalną amplitudę napięcia zwrotnego,
— maksymalny prąd anodowy.
Często podaje się również pełny prąd emisji (prąd nasycenia). Ważnym parametrem diody jest nachylenie charakterystyki S. -
Motovario NMRV »
W przypadku emisji fotoelektrycznej energii koniecznej elektronom do wyswobodzenia dostarcza promieniowanie w postaci światła widzialnego, ultrafioletu, podczerwieni, promieni Rentgena i in. rodzajów. Wychodzenie elektronów z metalu przy fotoemisji tłumaczy się tym, że kwanty energii promieniowania po pochłonięciu przez materię fotokatody zmieniają stan energetyczny elektronów w atomach; najszybsze elektrony mają energię dostateczną dla opuszczenia metalu. Zjawisko to nosi nazwę zewnętrznego- efektu fotoelektrycznego. Ilość emitowanych elektronów na jednostkę czasu jest proporcjonalna do strumienia świetlnego na fotokatodę. Charakterystyką spektralną metalu nazywamy krzywą, która pokazuje zależność prądu emisji fotoelektrycznej od częstotliwości padającego na powierzchnię metalu światła.
Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu » -
Falownik Vacon 20 »
Kondensatory papierowe hermetyczne KBG są przeznaczone do pracy w obwodach prądu stałego i zmiennego małej częstotliwości oraz w układach impulsowych. Kondensatory KBG wykonuje się w zależności od:
Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
1) sposobu wyprowadzenia końcówek i kształtu korpusu w czterech odmianach:
— KBG-J — w cylindrycznym korpusie szklanym lub ceramicznym,
— KBG-M1 i M2— w cylindrycznym metalowym korpusie ze szklanymi izolatorami przepustowymi,
— KBG-MP -— w korpusie prostokątnym metalowym tłoczonym ze szklanymi izolatorami,
— KBG-MN — w korpusie prostokątnym spawanym ze szklanymi izolatorami;
2) ilości sekcji: jedno-, dwu- i trzysekcyjne;
3) z wyprowadzeniami izolowanymi i łączonymi z korpusem. -
Reduktory »
W tyratronie wraz ze zmniejszaniem ujemnego napięcia siatkowego prąd anodowy rośnie początkowo powoli. Skoro tylko napięcie siatkowe ~US osiągnie określoną wartość, zwaną napięciem zapłonu Uz, w przestrzeni między katodą i anodą powstaje wyładowanie łukowe. Prąd anodowy wzrasta skokowo do wartości ograniczonej parametrami obwodu zewnętrznego. Po zapłonie dalsze zmniejszanie napięcia siatkowego nie ma już wpływu na wartość prądu anodowego. Ponadto przy zasilaniu anody napięciem stałym prąd anodowy nie ulega zmianie nawet przy zwiększeniu ujemnego napięcia siatki. Innymi słowy po nastąpieniu zapłonu siatki tyratron traci własność sterowania prądem anodowym. Znajduje to uzasadnienie w zjawiskach fizycznych zachodzących w tyratronie przed i po zapłonie.
Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu » -
Motoreduktory Lenze »
Głośniki są przetwornikami energii elektrycznej w akustyczną. Ze względu na swą budowę głośniki dzielą się na trzy grupy: elektromagnetyczne, magnetyczne z ruchomą cewką zwane dynamicznymi i krystaliczne.
Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
Z tych trzech grup obecnie powszechnie są stosowane głośniki dynamiczne. Głośniki magnetyczne z ruchomą cewką dzielą się. ze względu na wzbudzenie na elektrodynamiczne (pole magnetyczne w szczelinie powstaje od elektromagnesu) i dynamiczne (pole magnetyczne otrzymuje się z magnesów trwałych). -
Falownik Hitachi WJ200 »
Kondensatory mikowe typu KM są przeznaczone do pracy w urządzeniach radiowych, wzmacniaczach i in. urządzeniach elektronowych, gdzie są wymagane małe tolerancje i duża stałość własności kondensatorów. Kondensatory mikowe zaprasowane typ KSO. Przez zaprasowywanie kondensatorów w masie izolacyjnej otrzymuje się jeszcze lepsze własności techniczne i eksploatacyjne. Kondensatory ceramiczne mają dielektryki z materiałów o bardzo małej stratności i o dodatnim lub ujemnym temperaturowym współczynniku przenikalności. Są to dielektryki: kalit, kalan, diakond, kondesa N, F lub C, keratar i in. Kondensatory miniaturowe o średnich i dużych pojemnościach mają dielektryk z tytanianu baru i strontu. Są to tzw. terrodielektryki. Konstrukcja kondensatorów ceramicznych zależy od ich przeznaczenia. Cechą charakterystyczną tych konstrukcji jest sztywność, przez co jest niepotrzebna obudowa usztywniająca. Elektrody są napylane. Całość jest pokryta powłoką ochronną.
Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »