Strony związane z hasłem 'opisy elektryczne':

  • Grawerowanie »

    Oprawy drugiego rodzaju dostosowane są do bezpośredniego przykręcania do sufitu. Wykonane są z blachy stalowej lakierowanej lub oksydowanej. Stosowane są do nich klosze kuliste lub płaskie, z kołnierzem ze szkła mlecznego, umocowane w oprawie za pomocą trzech wkrętów. Oprawy wykonywane są do żarówek 25, 40, 60, 100, 150 i 200 W. Stosowane są do oświetlenia pomieszczeń suchych, ogrzewanych, o niskich sufitach oraz korytarzy, klatek schodowych itp.
    Oprawy wodoszczelne do oświetlania rozproszonego mają taką samą budowę kadłuba jak oprawy wodoszczelne do oświetlania bezpośredniego. W oprawach tych zamiast kloszy ze szkła przezroczystego stosuje się klosze ze szkła mlecznego. Oprawy wykonywane są w dwóch wielkościach: do żarówek 60 i 100 W. Stosowane są do oświetlania pomieszczeń wilgotnych, jak łazienki, pralnie, kuchnie, oraz do oświetlenia zewnętrznego, jak wejścia do budynków, balkony, tarasy itp.
    Oprawy do oświetlenia miejscowego. Ze względu na rozdział promienia świetlnego oprawy te należy zaliczyć do opraw oświetlenia bezpośredniego. Mogą to być oprawy bez specjalnych zabezpieczeń lub oprawy wodoszczelne.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Grawerowanie laserowe »

    Oprawy do oświetlenia przeważnie bezpośredniego. W grupie tych opraw znajdują się oprawy zabezpieczone od wpływów atmosferycznych (symbol B). Budowa ich podobna jest do budowy opraw tego samego rodzaju do oświetlenia pośredniego, z tym że odbłyśnik jest płaski, a oprawa zaopatrzona w klosz ze szkła mlecznego, otwarty od dołu. Zastosowanie opraw jest też podobne. Dodatkowo stosuje się te oprawy do oświetlenia pomieszczeń przemysłowych, jeśli chodzi o oświetlanie płaszczyzn poziomych.
    Oprawy do oświetlenia rozproszonego. W grupie tych opraw produkowane są oprawy bez specjalnych zabezpieczeń (symbol A), oprawy wodoszczelne (symbol C).

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Opisy samoprzylepne »

    Przemysł krajowy produkuje oprawy do oświetlenia: bezpośredniego (klasa I), przeważnie bezpośredniego (klasa II), rozproszonego (klasa III).
    Oprawy do oświetlenia bezpośredniego. W tej grupie rozróżnia się oprawy zabezpieczone od wpływów atmosferycznych (symbol B) i wodoszczelne (symbol C).
    Oprawy zabezpieczone od wpływów atmosferycznych mają kadłuby z żeliwa i odbłyśniki z blachy stalowej emaliowane lub kadłuby i odbłyśniki z blachy stalowej. Oprawka żarówki przesuwana za pomocą śruby lub suwaka służy do właściwego ustawienia żarówki ze względu na kąt ochrony. Oprawy przystosowane do zawieszenia mają wieszaki izolujące, a do nakręcania — mufki z gwintem. Produkowane są oprawy do żarówek o mocy 200 W, z oprawką E27 i o mocy 300—500 W oraz 500—1 000 W z oprawką E40. Oprawy te stosuje się do oświetlania terenów otwartych (ulice, place, tereny fabryczne i kolejowe, place budowy itp. ).

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »