Strony związane z hasłem 'falowniki':

« poprzednia strona · 5
  • Przemienniki Danfoss »

    Kondensatory zmienne są wykonywane przeważnie jako powietrzne obrotowe. Kondensatory obrotowe składają się z dwóch zasadniczych części: statora (płytki nieruchome) i rotora (płytki ruchome o specjalnym wykroju). Stator jest osadzony na wspornikach izolujących z materiałów izolacyjnych o bardzo małej stratności dielektrycznej. Dielektrykiem kondensatorów obrotowych jest powietrze, chociaż bywają też kondensatory obrotowe, w których jako dielektryki zastosowano azot, freon, olej, naftę lub mike. Kondensatory obrotowe stosuje się głównie w odbiornikach radiofonicznych dla dostrajania obwodów rezonansowych odbiornika do żądanej długości fali. Kondensatory mogą mieć charakterystykę zmiany pojemności liniową, kwadratową lub logarytmiczna.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motoreduktor CHC »

    Jeśli do jednej pary płytek przyłożyć stałe napięcie, to strumień oraz jego ślad na ekranie przesuną się o pewien odcinek będący miarą napięcia przyłożonego do płytek. Jeśli do płytek zostanie. przyłożone napięcie zmienne, to na ekranie powstanie świecąca kreska, której długość jest proporcjonalna do podwójnej amplitudy przyłożonego napięcia.
    Odchylenie strumienia za pomocą płytek kondensatorowych nosi nazwę odchylania elektrostatycznego. Odchylania strumienia można uzyskać także za pomocą pola magnetycznego wytwarzanego przez system cewek odchylających umieszczonych na zewnątrz szyjki lampy.
    Odmianą lampy oscyloskopowej jest kineskop; jest to lampa przeznaczona do odbioru obrazów telewizyjnych. Kineskopy powinny dawać plamkę możliwie małych rozmiarów. Nowoczesne kineskopy mają magnetyczne układy odchylania. Zaletą układu magnetycznego odchylania jest większa jaskrawość plamki, lepsze skupianie strumienia i mniejsza długość szyjki lampy; są one również tańsze przy tych samych wymiarach ekranu. Ekrany kineskopów są obecnie prawie wyłącznie prostokątne o stosunku długości do szerokości jak 4 : 3. Ekrany współczesne dają obrazy czarno-białe o różnych tonacjach; niebieskawej, fioletowej lub zielonkawej.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z motoreduktorami »

    Lampa trójelektrodowa (trioda) różni się od diody tym, że ma trzecią elektrodę — siatkę. Zastosowanie siatki w lampach dwu-elektrodowych dało szerokie możliwości sterowania strumieniem elektronów idącym od katody do anody. Siatka przedstawia sobą kratkę lub spiralę wykonaną z cienkich drucików, która jest umieszczona między katodą a anodą.
    W lampie trójelektrodowej prąd anodowy zależy od potencjału anody i siatki. Przy stosunkowo niewielkich zmianach napięcia na siatce obserwuje się duże zmiany prądu anodowego. Jeśli na siatkę poda się napięcie ujemne w stosunku do katody, to pole siatki będzie hamowało strumień elektronów lecących od katody do anody -i prąd anodowy na skutek tego się zmniejszy. W przypadku dodatniego potencjału przyłożonego do siatki, pole siatki wzmacnia pole przyspieszające anody, w rezultacie czego prąd wzrasta. W ten sposób, zmieniając w niewielkim zakresie napięcie na siatce, można w szerokich granicach zmieniać prąd anodowy nie zmieniając przy tym napięcia między anodą i katodą.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki - wsparcie techniczne »

    Firma Automation-Systems z Kolbuszowej oferuje swoim klientom wysokiej jakości, markowe falowniki przemysłowe. Jesteśmy dystrybutorem sprzętu z branży automatyki przemysłowej. W naszym sklepie internetowym sprzedajemy falowniki takich znanych marek jak: LG, Delta Electronics, EURA Drives, Siemens oraz Weintek. Dodatkowo w naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz akcesoriów do falowników, m. in: różnego rodzaju karty rozszerzeń, programatory, rezystory hamowania, konwertery. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Firma Automation-Systems powstała w 2010 roku, choć początki działalności sięgają roku 2003. W pierwszej fazie działalność skierowana była na świadczenie usług dla zakładów przemysłowych. Oferowaliśmy usługi z branży Automatyka Przemysłowa, elektronika oraz elektryka. Na przełomie 2010/2011r. postanowiliśmy poszerzyć działalność o dystrybucję podzespołów dla systemów sterowania, pomiarowych oraz napędowych.

    Data dodania: 18 11 2016 · szczegóły wpisu »
  • Dystrybucja falowników Omron »

    Zniekształcenia liniowe określa się wielkością odchylenia (w dB) charakterystyki częstotliwościowej od średniej wartości. Zniekształcenia nieliniowe w normalnych warunkach pracy są niewielkie i występują wyraźnie dopiera przy dużych ciśnieniach akustycznych. Charakterystyka kierunkowości mikrofonu jest krzywą, która pokazuje zależność skuteczności mikrofonu od kąta padania fal dźwiękowych na jego membranę.
    Obecnie stosowane są następujące rodzaje mikrofonów:
    — węglowe (stykowe),
    — pojemnościowe (elektrostatyczne),
    — wstęgowe,
    — dynamiczne (magnetyczne cewkowe),
    — krystaliczne (piezoelektryczne).

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 5