Grawerowanie

Grawerowanie Oprawy drugiego rodzaju dostosowane są do bezpośredniego przykręcania do sufitu. Wykonane są z blachy stalowej lakierowanej lub oksydowanej. Stosowane są do nich klosze kuliste lub płaskie, z kołnierzem ze szkła mlecznego, umocowane w oprawie za pomocą trzech wkrętów. Oprawy wykonywane są do żarówek 25, 40, 60, 100, 150 i 200 W. Stosowane są do oświetlenia pomieszczeń suchych, ogrzewanych, o niskich sufitach oraz korytarzy, klatek schodowych itp.
Oprawy wodoszczelne do oświetlania rozproszonego mają taką samą budowę kadłuba jak oprawy wodoszczelne do oświetlania bezpośredniego. W oprawach tych zamiast kloszy ze szkła przezroczystego stosuje się klosze ze szkła mlecznego. Oprawy wykonywane są w dwóch wielkościach: do żarówek 60 i 100 W. Stosowane są do oświetlania pomieszczeń wilgotnych, jak łazienki, pralnie, kuchnie, oraz do oświetlenia zewnętrznego, jak wejścia do budynków, balkony, tarasy itp.
Oprawy do oświetlenia miejscowego. Ze względu na rozdział promienia świetlnego oprawy te należy zaliczyć do opraw oświetlenia bezpośredniego. Mogą to być oprawy bez specjalnych zabezpieczeń lub oprawy wodoszczelne.

Szczegóły strony www.tabliczki.ppp.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.tabliczki.ppp.pl:

Grawerowanie

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 34 Odwiedziny googlebot 40

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Dobierz falownik »

    Łącznice abonenckie automatyczne wyróżniają się następującymi zaletami:
    1) stałą gotowością do pracy,
    2) dużą szybkością łączenia,
    3) niskimi kosztami eksploatacji wskutek nielicznej obsługi,
    4) uniwersalnością dostosowania do lokalnych warunków,
    5) możnością wykorzystania do urządzeń poszukiwania osób.
    Pod względem eksploatacyjnym łącznice automatyczne charakteryzują się następującymi możliwościami:
    1) połączenia wewnętrzne wykonywane są w sposób automatyczny;
    2) połączenia na zewnątrz wykonywane są przez wstępne wybranie numeru „0" lub „10";
    3) dla zewnętrznych połączeń przychodzących przewidziane jest stanowisko pośredniczące, tzw. awizo, obsługiwane przez telefonistkę; jeśli jednak współpracujące centrale wyposażone są w specjalne urządzenia dodatkowe, tzw. translacje, możliwe jest łączenie przychodzących rozmów w sposób pełno automatyczny bez pośrednictwa telefonistki;
    4) możliwe jest uprzywilejowanie pewnych aparatów do wykonywania połączeń na zewnątrz w przeciwieństwie do pozostałych, które mogą mieć uprawnienia tylko do wykonywania połączeń wewnętrznych;
    5) istnieje możliwość kierowania rozmów przychodzących do kilku określonych aparatów w okresie braku obsługi przy awizo, np. na okres nocny;

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Reduktor ślimakowy kątowy »

    Na odcinkach charakterystyki diody prąd wzrasta proporcjonalnie do napięcia anodowego w potędze 3/2. Zależność ta nosi nazwę prawa stopnia 3/2. Prawo to jest analogiczne do prawa Ohma dla przewodników metalicznych, gdzie wykładnik potęgi jest równy jedności. Charakterystyki diody za punktami zagięcia, tj. na odcinkach płaskich poziomych, nie podlegają prawu „stopnia 3/2". Płaskie odcinki charakterystyki anodowej noszą nazwę obszarów nasycenia. Nasycenie objawia się tym, że wszystkie elektrony, jakie emituje katoda przy danej temperaturze, dochodzą do anody i dlatego zwiększanie napięcia nie prowadzi do wzrostu prądu. Przy wyborze diody do określonych celów należy się kierować jej parametrami. Do parametrów diody można odnieść następujące dane:
    — napięcie żarzenia,
    — prąd żarzenia,
    — maksymalną amplitudę napięcia zwrotnego,
    — maksymalny prąd anodowy.
    Często podaje się również pełny prąd emisji (prąd nasycenia). Ważnym parametrem diody jest nachylenie charakterystyki S.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki silników »

    Triody mogą być zastosowane jako wzmacniacze, ponieważ małe zmiany napięcia siatkowego wywołują duże zmiany prądu w obwodzie anody.
    Charakterystyki triody. Ze względu na zastosowanie, konieczna jest znajomość przebiegu zmian prądu anodowego przy zmianach napięcia na siatce i na anodzie. Krzywe pokazujące te zależności noszą nazwę charakterystyk lampowych.
    Zbiór charakterystyk anodowych przy różnych napięciach siatkowych nosi nazwę rodziny charakterystyk anodowych triody.
    Parametry triody. Zastosowanie lampy w różnych układach określa się nie tylko na podstawie jej charakterystyk, ale także na podstawie określonych współczynników nazywanych parametrami. Takimi parametrami są: współczynnik wzmocnienia, nachylenia charakterystyki oraz oporność wewnętrzna.
    Współczynnik wzmocnienia jest wielkością bezwymiarową. Pokazuje on, ile razy należy zwiększyć napięcie anodowe, ażeby spowodować taką zmianę prądu anodowego, którą otrzymuje się przy zmianie napięcia siatkowego o 1 V. Innymi słowy współczynnik wzmocnienia pokazuje, ile razy skuteczniej napięcie siatkowe steruje prądem anodowym niż napięcie anodowe. Znak minus oznacza, że dla podtrzymania niezmiennego prądu anodowego przyrosty napięć anodowego i siatkowego powinny mieć różne znaki.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Reduktor »

    Aby siatka mogła odzyskać własność sterowania, należy zmniejszyć do zera prąd anodowy, czyli zgasić łuk między katodą i anodą. Jeżeli anoda jest zasilana napięciem zmiennym, to gaszenie łuku następuje co pół okresu, gdy prąd przechodzi przez zero. Przy zasilaniu prądem stałym należy na chwilę wyłączyć napięcie anodowe.
    Charakterystycznymi parametrami tyratronów są:
    — średnia wartość prądu wyprostowanego, który tyratron może przepuścić ze względu na nagrzewanie,
    — maksymalna wartość prądu anodowego określana emisją katody,
    — maksymalne napięcie zwrotne (maksymalne ujemne napięcie na anodzie, które tyratron wytrzymuje bez zapłonu wstecznego do katody),
    — napięcie żarzenia i prąd żarzenia,
    — czas nagrzewania katody (napięcie anodowe włącza się dopiero po rozgrzaniu katody do temperatury roboczej),
    — dopuszczalne wahania temperatury otoczenia.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Motovario NMRV »

    W przypadku emisji fotoelektrycznej energii koniecznej elektronom do wyswobodzenia dostarcza promieniowanie w postaci światła widzialnego, ultrafioletu, podczerwieni, promieni Rentgena i in. rodzajów. Wychodzenie elektronów z metalu przy fotoemisji tłumaczy się tym, że kwanty energii promieniowania po pochłonięciu przez materię fotokatody zmieniają stan energetyczny elektronów w atomach; najszybsze elektrony mają energię dostateczną dla opuszczenia metalu. Zjawisko to nosi nazwę zewnętrznego- efektu fotoelektrycznego. Ilość emitowanych elektronów na jednostkę czasu jest proporcjonalna do strumienia świetlnego na fotokatodę. Charakterystyką spektralną metalu nazywamy krzywą, która pokazuje zależność prądu emisji fotoelektrycznej od częstotliwości padającego na powierzchnię metalu światła.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Projektowanie oraz montaż elektroniki »

    Solitech to firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji elektroniki. Na rynku działamy od 2003 roku i nieustannie się rozwijamy. Zapewniamy montaż powierzchniowy i przewlekany, zakup laminatów PCB jedno i wielowarstwowych, zapewnienie podzespołów elektronicznych, programowanie urządzeń, testowanie gotowych wyrobów, montaż mechaniczny (także dostosowanie obudów) i wiele innych.
    Nasze usługi są na najwyższym poziomie i w przystępnej cenie.
    Wybierając nas z całą pewnością będziesz usatysfakcjonowany.

    Zapraszamy do przesyłania zapytań, a także odwiedzin w naszej siedzibie oraz na stronie internetowej.

    Data dodania: 23 10 2015 · szczegóły wpisu »