Cena falownika

Cena falownika Mikrofon krystaliczny. Działa on na zasadzie wykorzystania efektu piezoelektrycznego kryształów typu soli Segnettea. Efekt polega na tym, że ściskanie niektórych kryształów powoduje powstawanie na ich powierzchniach bocznych ładunków elektrycznych proporcjonalnych do siły ściskającej. Zjawisko to jest dwustronne. Jeśli do kryształu przyłożyć zmienne napięcie, to kryształ zacznie drgać zgodnie z przyłożonym napięciem. Pasmo częstotliwości 70—15 000 Hz przy nierównomierności charakterystyki ±3 dB. Mikrofony krystaliczne są odporne na wstrząsy, dzięki czemu mogą być stosowane do urządzeń przenośnych.

Szczegóły strony www.falowniki.shop.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę www.falowniki.shop.pl:

Cena falownika

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 39 Odwiedziny googlebot 222 Odwiedziny alexa 1

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Wentylacja hybrydowa »

    Preferowana za pomocą nas wentylacja hybrydowa ma tę zaletę, że w obiektach kubaturowych spośród dużym obciążeniem cieplnym odkąd technologii, gdzie odzysk ciepła jest dojmujący czy też się nie opłaca, jesteśmy w stanie nie oddać stałą temperaturę niedaleko zmiennych warunkach zewnętrznych zużywając na to minimum energii. Oznacza to kompromis niskich kosztów eksploatacyjnych niedaleko umiarkowanych kosztach inwestycyjnych.

    Data dodania: 04 08 2013 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki iS7 »

    Rozróżnia się następujące napięcia charakteryzujące kondensatory:
    — napięcie przebicia, tj. napięcie, przy którym wytrzymałość elektryczna jest przekroczona i następuje przebicie kondensatora,
    — napięcie próby, tj. napięcie, które kondensator powinien wytrzymać bez uszkodzenia przez określony czas, np. 1 min.,
    — napięcie robocze, tj. napięcie, przy którym kondensator może pracować normalnie przez czas dłuższy (10 000 godz. ).
    Najczęściej spotykanymi napięciami roboczymi są: 110, 160, 200, 250, 400, 600, 1 000 i 1 500 V
    Pod wpływem zmian temperatury otoczenia mogą nastąpić zmiany pojemności kondensatora na skutek:
    — zmian wymiarów i kształtu kondensatora,
    — zmian przenikalności dielektrycznej dielektryka.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Cennik falowników »

    Mikrofon pojemnościowy. Jest on w istocie kondensatorem powietrznym, którego jedną okładką jest cienka stalowa membrana silnie napięta, a drugą — masywna nieruchoma płytka metalowa. Do kondensatora doprowadza się napięcie poprzez oporność rzędu kilku MO. Napięcie baterii zasilającej mikrofon jest rzędu 200 V. Początkowa pojemność mikrofonu pojemnościowego jest rzędu 150 pF. Mikrofony pojemnościowe mają charakterystyki kierunkowości zbliżone do koła. Charakterystyka częstotliwościowa w zakresie od 50 do 10 000 Hz ma nierównomierność rzędu ±3 dB. Obwód mikrofonu musi być dokładnie ekranowany, a mikrofon powinien się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie ze wzmacniaczem. Wzmacniacz wstępny montuje się zwykle razem z mikrofonem. Skuteczność mikrofonu kondensatorowego wraz ze wzmacniaczem wstępnym wynosi ok. 0, 6 mV/B.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Usługi automatyki »

    Triody wzmacniające są stosowane przede wszystkim jako stopnie wstępne wzmacniaczy mocy. Triody mocy małej częstotliwości są stosowane w stopniach końcowych wzmacniaczy mocy, w odbiornikach radiowych i telewizyjnych, w regulatorach elektronicznych i in. Stosuje się je także w stopniach małej częstotliwości nadajników radiofonicznych. Są to tzw. triody modulacyjne.
    Triody mocy wielkiej częstotliwości (generacyjne) są stosowane przede wszystkim do wytwarzania prądów wielkiej częstotliwości w nadajnikach radiofonicznych, w generatorach wielkiej częstotliwości do celów przemysłowych, do celów leczniczych i in.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory »

    W tyratronie wraz ze zmniejszaniem ujemnego napięcia siatkowego prąd anodowy rośnie początkowo powoli. Skoro tylko napięcie siatkowe ~US osiągnie określoną wartość, zwaną napięciem zapłonu Uz, w przestrzeni między katodą i anodą powstaje wyładowanie łukowe. Prąd anodowy wzrasta skokowo do wartości ograniczonej parametrami obwodu zewnętrznego. Po zapłonie dalsze zmniejszanie napięcia siatkowego nie ma już wpływu na wartość prądu anodowego. Ponadto przy zasilaniu anody napięciem stałym prąd anodowy nie ulega zmianie nawet przy zwiększeniu ujemnego napięcia siatki. Innymi słowy po nastąpieniu zapłonu siatki tyratron traci własność sterowania prądem anodowym. Znajduje to uzasadnienie w zjawiskach fizycznych zachodzących w tyratronie przed i po zapłonie.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »
  • Grawerowanie »

    Oprawy drugiego rodzaju dostosowane są do bezpośredniego przykręcania do sufitu. Wykonane są z blachy stalowej lakierowanej lub oksydowanej. Stosowane są do nich klosze kuliste lub płaskie, z kołnierzem ze szkła mlecznego, umocowane w oprawie za pomocą trzech wkrętów. Oprawy wykonywane są do żarówek 25, 40, 60, 100, 150 i 200 W. Stosowane są do oświetlenia pomieszczeń suchych, ogrzewanych, o niskich sufitach oraz korytarzy, klatek schodowych itp.
    Oprawy wodoszczelne do oświetlania rozproszonego mają taką samą budowę kadłuba jak oprawy wodoszczelne do oświetlania bezpośredniego. W oprawach tych zamiast kloszy ze szkła przezroczystego stosuje się klosze ze szkła mlecznego. Oprawy wykonywane są w dwóch wielkościach: do żarówek 60 i 100 W. Stosowane są do oświetlania pomieszczeń wilgotnych, jak łazienki, pralnie, kuchnie, oraz do oświetlenia zewnętrznego, jak wejścia do budynków, balkony, tarasy itp.
    Oprawy do oświetlenia miejscowego. Ze względu na rozdział promienia świetlnego oprawy te należy zaliczyć do opraw oświetlenia bezpośredniego. Mogą to być oprawy bez specjalnych zabezpieczeń lub oprawy wodoszczelne.

    Data dodania: 23 02 2015 · szczegóły wpisu »